Skip to main content

Rząd PiS zapomniał o seniorach. Skandalicznie niska waloryzacja postawiła emerytów w trudnej sytuacji życiowej. Ludowcy proponują wesprzeć ich dodatkiem pieniężnym do świadczeń.

 

Marzec jest szczególnie wyczekiwanym miesiącem przez seniorów. Wynika to z waloryzacji ich świadczeń, do której wtedy dochodzi. W tym roku czekało ich jednak wielkie rozczarowanie. Emerytury i renty wzrosły o grosze. – To śmieszne pieniądze! – skarżyli się zrozpaczeni seniorzy. Ludowcy postanowili wspomóc potrzebujących.

Groszowa waloryzacja to prawdziwy skandal. Ludowcy proponują wsparcie dla tych, którzy całe życie pracowali na spokojną jesień życia. Projekt PSL zakłada wypłatę jednorazowego dodatku emerytom, rencistom i osobom pobierającym świadczenia oraz zasiłki przedemerytalne. Wynosiłby on od 500 do 200 zł. W zależności od wysokości pobieranego świadczenia.

Przeczytaj również → Skandalicznie niska waloryzacja rent i emerytur

Jeżeli świadczenie lub ich suma nie przekraczałyby tysiąc złotych, dodatek wynosiłby 500 zł. W przypadku kwoty powyżej tysiąca złotych, ale nie więcej niż 1,2 tys. zł, osoba otrzymałaby 400 zł. Świadczenie w przedziale 1,2 tys. – 1,6 tys. zł – uprawniałoby do 300 zł dodatku, a pobierający świadczenie powyżej 1,6 tys. zł, otrzymaliby – 200 zł.

– To realne wsparcie dla tych seniorów, których PiS obdarował groszową waloryzacją – mówi Mieczysław Kasprzak, poseł PSL. – Rząd kompletnie zapomniał o osobach starszych. Oni wciąż są ważną częścią społeczeństwa. Zasługują na godną starość – ocenia.

Zobacz także → Kolejna propozycja PSL dla seniorów: Emerytura bez podatków

Projektem ludowców zajmie się dzisiaj Sejm. – Wszyscy pamiętamy jak w kampanii wyborczej premier Szydło chętnie fotografowała się z seniorami. To rząd PiS jest bezpośrednio odpowiedzialny za ich obecną, trudną sytuację. Dlatego nie powinien odmówić pomocy tym, których sam tak perfidnie zostawił – zakończył poseł Kasprzak.