Skip to main content

Tadeusz Kościuszko jest symbolem braterstwa. Porwał ludzi różnych stanów do walki o Polskę. Pod jego przywództwem chłop ramię w ramię z szlachcicem i mieszczaninem przelewał swoją krew za ojczyznę – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, po złożeniu kwiatów przez ludowców pod pomnikiem polskiego bohatera.


Ludowcy złożyli hołd Tadeuszowi Kościuszce w związku z 200 rocznicą jego śmierci. Z tej okazji prezes PSL wraz z m.in. posłami Urszulą Pasławską i Krzysztofem Paszykiem złożyli kwiaty przed warszawskim pomnikiem Tadeusza Kościuszki

Wspomniana 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki przypada 15 października 2017 r. – Dla nas, dla ruchu ludowego to jest szczególna postać. Pierwszy z wielkich, wybitnych Polaków, który pokazał, że równość, wolność, braterstwo jest możliwe, że jest możliwe porozumienie między różnymi stanami – powiedział prezes PSL.


Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że dla PSL Kościuszko jest symbolem braterstwa. Braterstwa, którego teraz w Polsce tak bardzo brakuje. – Możemy być różni, możemy mieć różne poglądy, ale musimy przywrócić Polsce braterstwo i budować wspólnotę. To jest zadanie ruchu ludowego w XXI wieku. Z takim przesłaniem szedł przez całe życie Tadeusz Kościuszko szanując godność i prawo do samostanowienia narodów i państw – powiedział szef ludowców.

Dodał, że 15 października członkowie PSL będą brali udział w uroczystościach upamiętniających Kościuszkę w całej Polsce. On sam weźmie udział w obchodach na krakowskim rynku.