Skip to main content

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz cieszy się największym zaufaniem Polaków spośród wszystkich szefów partii politycznych! Tak wynika z najnowszego sondażu IBRIS, gdzie z wynikiem ponad 33 proc. poparcia lider ludowców wyprzedził Jarosława Kaczyńskiego, Katarzynę Lubnauer, Pawła Kukiza i Grzegorza Schetynę.

Na czele zaufania do szefów partii politycznych uplasował się prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Liderowi PSL ufa 33,3 proc. badanych. To wzrost o 2,2 pkt proc. Kolejno w rankingu znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński (29,8 proc.) i przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer (24,9 proc.), która zanotowała poważny spadek zaufania, aż o 8,5 pkt proc. W tyle pozostali Paweł Kukiz (23,2 proc.) i Grzegorz Schetyna (18,7 proc.).

W najnowszym badaniu IBRiS dla ONET.PL największym zaufaniem wśród osób publicznych cieszy się Andrzej Duda (42.1 proc.) wyprzedzając Donalda Tuska (41,7 proc.) i Mateusza Morawieckiego (38,3 proc.).

Niewiele zmian zaszło jeśli chodzi o liderów nieufności. Z sondażu wynika, że największą nieufność nadal wzbudza były szef MON Antoni Macierewicz, któremu nie ufa 68,1 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Schetyna z 58,7 proc. nieufności. Dalej jest Zbigniew Ziobro (58,3 proc.). Z kolei Jarosławowi Kaczyńskiemu nie ufa 56,2 proc. badanych.

Polacy mają dość politycznej walki dwóch barbarzyńskim plemion i coraz częściej szukają głosu rozsądku. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz od początku przejęcia sterów w Polskim Stronnictwie Ludowym postawił na ciężką pracę i rozmowę z Polakami. Nie ma praktycznie tygodnia, w którym nie organizowane były spotkania z mieszkańcami polskich miejscowości. Takie działania przynoszą swoje owoce.

Przeczytaj także → Nowy lider zaufania w opozycji