Skip to main content

Podpisaliśmy porozumienie o ścisłej współpracy klubów PSL i Polski 2050, które dotyczy wspólnych konsultacji w sprawie projektów ustaw, cyklicznych spotkań klubów i łączonych posiedzeń. To będzie nowy standard współpracy w Sejmie – oświadczył w czwartek przewodniczący klubu PSL – Trzecia Droga, Krzysztof Paszyk.

Porozumienie o współpracy parlamentarnej między klubami Polskie Stronnictwo Ludowe – Trzecia Droga oraz Polska 2050 – Trzecia Droga podpisali w czwartek przewodniczący obu klubów, Krzysztof Paszyk i Mirosław Suchoń.

Porozumienie służy realizacji postulatów programowych przedstawionych w kampanii wyborczej przez Trzecią Drogę.

ℹ️ Czytaj również –> 14,4% dla Trzeciej Drogi

– Podpisane porozumienie jest realizacją obietnicy z kampanii wyborczej. Choć Polska 2050 i PSL tworzą odrębne kluby w parlamencie, to będą ściśle współpracować. Dzisiaj ta współpraca staje się faktem – podkreślił Krzysztof Paszyk.

Porozumienie obu klubów parlamentarnych zakłada m.in. ścisłą, bieżącą współpracę przewodniczących klubów, konsultacje podczas prac na projektami ustaw i uzgadnianie stanowisk, a także wspólne posiedzenia klubów parlamentarnych.

– Przed nami duże wyzwania. Chcemy być na bieżąco w kontakcie i pracować razem – powiedział przewodniczący klubu PSL – Trzecia Droga, Krzysztof Paszyk.