Skip to main content

Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi ufa 33,2 proc. Polaków, wynika z rankingu zaufania przeprowadzonego przez IBRiS. To jeden z najwyższych poziomów zaufania wśród polityków. W rankingu prezes PSL wyprzedził m.in. premier Beatę Szydło, Jarosława Kaczyńskiego, Grzegorza Schetynę, Pawła Kukiza i Barbarę Nowacką.

Lider ludowców, to obecnie polityk o jednym z najwyższych poziomów zaufania społecznego. Jedna trzecia Polaków przyznaje, że ufa Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Do drugiego w rankingu prezydenta Andrzeja Dudy traci zaledwie 1 punkt proc. Prezes PSL ma też najniższy wśród wszystkich czołowych polityków w Polsce poziom braku zaufania.

Tak dobry wynik rankingu pokazuje, że Polacy doceniają działania Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz całego PSL, dążące do stabilizowania sytuacji w kraju. Lider ludowców wyprzedza w rankingu o 8 pkt. proc. Grzegorza Schetynę, a o 10 pkt. proc. Jarosława Kaczyńskiego. W tyle za szefem PSL został także, Mateusz Kijewski z KOD-u, na któremu według rankingu ufa 21 proc. Polaków.

Politykiem, któremu rodacy ufają najmniej jest Antoni Macierewicz. Brak zaufania do niego deklaruje 66,3 proc. Polaków. Na drugim miejscu tego negatywnego rankingu znalazł się Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 65,8 proc. obywateli. Trzeci jest Zbigniew Ziobro z brakiem zaufania na poziomie 61,4 proc.