Skip to main content

Rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem „Dobra emerytura”. Proponujemy, by każdy miał wybór, kiedy przejdzie na emeryturę. Wspólnie możemy przekonać do tego parlament!

Do poparcia naszej inicjatywy namawialiśmy dziś Warszawiaków. Obywatelski projekt ustawy budzi duże emocje i duże zainteresowanie. Wiele osób zdecydowało podpisać listę poparcia. Opowiadają o sobie, pytają jak mogą pomóc.

– Z całego serca popieram wasze starania o możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach pracy. Osobiście mam już przepracowane 40 lat w zakładzie chemicznym. Jestem schorowany. Chciałbym już odpocząć, brak mi sił – mówi Pan Władysław.

– Uważam, że każdy powinien mieć wybór, kiedy chce przejść na emeryturę. Pracuję już 30 lat i chciałabym pracować jak najdłużej. Dobrze czuć jednak takie bezpieczeństwo – że jeśli nie dam rady, to będę mogła przejść wcześniej na emeryturę – mówi Pani Krystyna.

W trzy miesiące musimy zebrać pod obywatelskim projektem minimum 100 tys. podpisów. Jak można pomóc? Na stronie www.dobraemerytura.info znajdziesz wzór listy poparcia do wydrukowania. Wydrukuj ją i zbierz jak najwięcej podpisów. Zaangażuj rodzinę, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Listę z podpisami zostaw w lokalnym biurze PSL lub wyślij pocztą na adres: ul. E. Ciołka 15, 01-445 Warszawa z dopiskiem „Dobra emerytura”.

Pamiętaj! Każdy podpis ma znaczenie.